Obliečky

Základným kritériom pre výber kvalitnej obliečky bude vždy jeho gramáž - váha 1m2 látky. Čím vyššia gramáž, tým vyššia kvalita. U luxusných obliečiek to nemusí vždy platiť. Záleží na použitej priadzi. Ak je materiál utkaný z veľmi jemných priadzí, má síce nízku gramáž - je veľmi ľahký, ale hustota úpletu je natoľko vysoká, že spravidla býva taká obliečka kvalitnejšia a odolnejšia než bežná obliečka s vyššou gramážou. V detaile našich obliečiek sú tieto informácie vždy dostupné. Obliečky, cez ktoré je vidieť, NEPREDÁVAME.

Uteráky a osušky

Aj u uterákov je kľúčovým kritériom gramáž - váha 1m2 látky. Naše uteráky sú buď z jednoslučkového walk froté alebo zo dvojsmyčkového záťažového froté. Dvojsmyčkové froté má väčšiu odolnosť proti mechanickému opotrebeniu a uteráky dlho drža pôvodný tvar i pri veľmi častom praní. Pri farebných uterákov je ďalším kritériom stálofarebnosť. Uteráky, u ktorých je uvedená clorostálá úprava, sú stálofarebné a možno aj tmavé odtiene prať na vyššie teploty s ostatným farebným prádlom - nepúšťa!

Prikrývky a vankúše

Aj tu uvádzame gramáž, ale u prešívaných prikrývok a vankúšov sa jedná o celkovú hmotnosť. Čím vyššia hmotnosť, tým väčšie množstvo výplne je použité a prikrývka je teplejšia. U prikrývok a vankúšov je takisto dôležitý povrchový materiál. Naše výrobky sú šité z 100% polyesteru, ktorý je ľahký a splývavý, čo znamená, že sa nezadrháva a nežmolkuje, čo predlžuje ich životnosť. Výplň vankúšov môže byť ďalej umiestnená v špeciálnom vaku, ktorý je možné pred praním vybrať. Tieto údaje zase uvádzame v detailoch jednotlivých výrobkov.

Obrusy

Naše damaškové obrusy sú všetky vyrábané z obrusoviny o gramáži 205g/m2. Jedná sa o špeciálne upravený a vyzrážaný damašok. Pri výbere vhodnej veľkosti obrusu odporúčame pripočítať k rozmeru stola 50 cm. Optimálny previs obrusu je 25 cm na každej strane. Takto zvolený obrus bude vždy vyzerať dobre.

Pár ďalších tipov

Materiál pre výrobu obliečok a prestieradiel musí byť vyzrážaný. Nevysrážený materiál je lacnejší, ale rozmery obliečok alebo prestieradiel sa môžu s každým praním zmenšovať.

U uterákov s bordúrou je odporúčaná teplota prania a to aj u bielych 60 ° C. Pri vyšších teplotách sa môže bordúra zraziť a tým pádom uterák stratí svojho pôvodného tvaru.